Mikołaj Otmianowski

legal advisor

Lubię RODO, bo RODO to ocean możliwości.
[Więcej >>>]

Zadaj pytanie

Wiesz co najbardziej lubię?

Mikołaj Otmianowski07 września 2019Komentarze (0)

Najbardziej lubię patrzeć na minę zaskoczonych klientów po prezentacji naszej aplikacji.

Nasza aplikacja opiera się na Excelu co ma swoje plusy i minusy, jak to zwykle bywa. Wielkim plusem jest to, że to standard do którego wszyscy są przyzwyczajeni. A jeszcze większym plusem, że to standard umożliwiający prezentację danych w przejrzysty sposób. Minus to fakt, że praca na jednym pliku przez kilka osób jest uciążliwa i nie da się przypisać ról użytkownikom.

No, ale w większości organizacji są odpowiednie działy IT/Compliance/IOD, które radzą sobie z tymi “problemami” i korzystają z naszej aplikacji.

Natomiast największym zaskoczeniem po każdej prezentacji jest to, że nasz Excel to właściwie już nie Excel. Jak to Włodek, Manager IT z wieloletnim doświadczeniem, po naszej ostatniej prezentacji powiedział:

Jak Maciek nam powiedział, że macie super aplikacje w Excelu, to ja pomyślałem, że to sam napiszę. (…)

Ale teraz myślę, że to bezsensu. Wasze to już praktycznie nie Excel, tylko program.

– Włodek, manager IT u potencjalnego klienta.

No właśnie. Zaskoczenie Włodka było spore, zresztą jak wszystkich innych osób mających okazję poznać nasze rozwiązanie. Dlatego tak, mamy aplikacje opartą o Excela – nie Excela.

Aplikacja umożliwia w sposób zautomatyzowany stworzenie i aktualizowanie Rejestru czynności. Do tego w sposób na wpół zautomatyzowany umożliwia tworzenie oceny ryzyka w całej organizacji, a także analizy DPIA. Co równie ważne Aplikacja umożliwia automatyczne powiązanie upoważnień do przetwarzania danych z rejestrem czynności. Rejestr kategorii, proszę bardzo. Też zautomatyzowany.

Aha i wiecie dlaczego jestem dumny? Po każdym naszym szkoleniu lub prezentacji zadajemy fundamentalne pytanie:

Czy macie jakieś pytania? Czy wszystko jasne?

– Marcin, nasz konsultant.

Pada zawsze taka sama odpowiedź:

Wszystko jasne i przejrzyste. Naprawdę. Extra. Nie spodziewałem się. Dobra, a ile to kosztuje?

– Każdy uczestnik naszej prezentacji, w tym Włodek.

Jeśli chcesz poznać naszą aplikację od razu, to jesteśmy gotowi przyjechać do ciebie z naszą godzinną prezentacją. Po prezentacji odpowiesz na nasze pytanie jak wszyscy inni. Gwarantuje. A co dalej to zobaczymy.

Jeśli chcesz nas zaprosić, to skontaktuj się z nami poprzez formularz tutaj.

Natomiast jeśli chcesz poznać wpierw metodykę naszej analizy ryzyka,
to zapraszamy na nasze legendarne szkolenie z analizy ryzyka – aktualne terminy tutaj.

Do zobaczenia

Mikołaj

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez DAPR sp. z o.o. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest DAPR sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.otmianowski@dapr.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: