Mikołaj Otmianowski

legal advisor

Lubię RODO, bo RODO to ocean możliwości.
[Więcej >>>]

Zadaj pytanie

Raporty z audytów

Mikołaj Otmianowski26 lutego 2020Komentarze (0)

Witajcie,

Ciekawe zjawisko zauważyłem. Zbliża się druga rocznica, a więc i okres corocznych audytów. Osoby odpowiedzialne spojrzały w rekomendacje i wnioski z raportów z lat ubiegłych i wszyscy ruszyli po narzędzia do analizy ryzyka. Tak, tak, jednym z zaleceń po audytowych w praktycznie każdej organizacji jest przeprowadzenie analizy ryzyka lub jej aktualizacja.

Co ciekawe niewiele osób ma pomysł jak to zrobić by to miało ręce i nogi. Czy ty wiesz?

Do przeprowadzenia analizy ryzyka niezbędna jest metodyka. Metodyka, która będzie potem bronić organizacji i wykonanej pracy. Nie ma publicznie dostępnego wzoru. My swoją stworzyliśmy i szkolimy jak to zrobić. Najbliższe tu.

Co więcej istotną cześć naszej metodyki – przygotowane przez nas kryteria – opublikowaliśmy na stronie https://jakietoryzyko.pl To projekt społeczny. Kryteria można sobie pobrać i zacząć je stosować, ale bardzo liczymy na konstruktywne uwagi i komentarze. Dzięki temu może stworzymy powszechnie dostępne kryteria wspierające ocenę ryzyka.

Metodyka jest najważniejsza, ale fajnie gdy metodyka jest wspierana przez narzędzie. Nasze narzędzie tu.

Ostatnio nasza metodyka została nazwana:

nowe oświecenie

Zbliża się termin audytów, może warto zajrzeć do zeszłorocznych rekomendacji i pomyśleć jak zagospodarować temat analizy ryzyka. Pomyśl, maj blisko.

Co my robimy?

  1. szkolenie z metodyki analizy ryzyka, to już w piątek 28.02.20,
  2. dostarczamy klientom aplikację do przeprowadzenia analizy ryzyka, ale nie tylko,
  3. zapewniamy wsparcie w całym procesie analizy ryzyka.

Co jeszcze? Hmm, a co jeszcze potrzebujesz?

pozdrawiam i do usłyszenia
Mikołaj

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez DAPR sp. z o.o. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest DAPR sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.otmianowski@dapr.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: