Mikołaj Otmianowski

legal advisor

Lubię RODO, bo RODO to ocean możliwości.
[Więcej >>>]

Zadaj pytanie

Konferencje

Mikołaj Otmianowski28 listopada 2019Komentarze (0)

Cześć,

Wczoraj na konferencji organizowanej przez OIRP Warszawa na temat Legaltech w praktyce radcy prawnego opowiadałem o mojej historii związanej z tworzeniem rozwiązań dla prawników.

Mówiłem o www.timesheetsforoutlook.com – wtyczce do Outlooka uniemożliwiającej porządkowanie zadań,

Mówiłem też o www.riskundercontrok.pl – aplikacji do analizy ryzyka.

Co zostało odnotowane przez uczestników to wspomniałem o moich porażkach – (“to takie nie polskie, to takie amerykańskie”).

Konkluzji jest cała masa, ale głównie to są następujące:

  1. barierą zmian jest nieznajomość rozwiązań wśród zamawiających,
  2. ograniczony budżet,
  3. nie chęć do zmiany przyzwyczajeń.

Zakładam, że na tej konferencji zbierają się najbardziej “hop do przodu prawnicy” w zakresie nowych technologii i na pytanie o sposób wykorzystania WORDa wychodzi, że to maszyna do pisania, a na pytanie czy ktoś używa zaawansowanych funkcji PDF – praktycznie nikt nie odpowiada pozytywie. (sam jestem w tej grupie).

Daleka jeszcze droga przed nami. Myślę, że edukacja rynku zajmie jeszcze parę chwil, ale tak jak ostatnio  pisałem w Temidium, branża oczekuje na swojego Ubera.

A rozwiązania pojawiają się ciekawe np. dział prawny bardzo ciekawe rozwiązanie i jestem bardzo zainteresowany jak to wygląda w praktyce. A pergam.in – też wygląda ciekawie. Kilka nowych funkcjonalności w Lexie, w tym możliwość tworzenia podręcznych akt składających się nie tylko z dokumentacji, ale także z zewnętrznych plików oraz model pracy współdzielonej.

konkluzja: mały krokami, prostymi narzędziami można zdziałać cuda: tylko trzeba chcieć i wiedzieć jak wykorzystać z Excel, WORD oraz PDF.

pozdrawiam

do usyłszenia

Mikołaj

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez DAPR sp. z o.o. Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest DAPR sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem m.otmianowski@dapr.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: